Portofino & Santa Margherita

Za oknem szaro i ponuro, trudno uwierzyć w to, że nie długo spadnie pierwszy śnieg. W takie dni  przyjemnie jest powrócić do wakacyjnych wspomnień i dzięki temu troszkę się rozgrzać.

W miejscowości Santa Margherita byliśmy przelotem, ponieważ z tego właśnie miejsca mieliśmy prom do Portofino. Musieliśmy się bardzo spieszyć, ponieważ program zwiedzania tego dnia był bardzo napięty, a wizyta w pięknym Portofino była zorganizowana dodatkowo przez naszą pilotkę. Z tej też przyczyny, Sante Margherite zobaczyliśmy tylko na odcinku dworzec kolejowy – port. Ale musicie przyznać, że nawet ten krótki odcinek ma nieodparty urok :)

DSC_5505s DSC_5517 kopia DSC_5520s DSC_5522 kopia

Jak tylko usłyszałyśmy, że będzie możliwość popłynięcia do Portofino od razu wpisałyśmy się na listę chętnych. Portofino bardzo rzadko znajduje się w programach wycieczek biur podróży,więc był to ogromny bonus całego pobytu we Włoszech. Pogoda była całkiem niezła, chociaż na  promie bardzo wiało, widoki rekompensowały wszelkie niewygody oraz pośpiech jaki towarzyszył całej wycieczce. Wille zawieszone na klifach robiły ogromne wrażenie, a samo wpłynięcie do portu w Portofino dosłownie mnie zatkało.

Bez nazwy 4

DSC_5622 kopia

DSC_5612 kopia

DSC_5595 kopia

DSC_5574 kopia

DSC_5571 kopia

DSC_5555s

Bez nazwy 5

Nie miałyśmy za wiele czasu w samym miasteczku. Nie chciałyśmy się spieszyć i ganiać z wywieszonym językiem, bardziej nam zależało na tym aby poczuć klimat tego uroczego miejsca. Weszłyśmy jedynie na wzgórze, gdzie znajduje się kościół San Giorgio i punkt widokowy. Resztę czasu poświęciłyśmy na spacerowaniu wąskimi uliczkami oraz jedzeniu lodów. Były to najlepsze (i najdroższe ;) ) lody jakie kiedykolwiek jadłam.

Bez nazwy 3

Bez nazwy 1

Tego samego dnia pojechaliśmy zobaczyć Cinque Terre, ale o tym w następnym poście ;)

Miłej niedzieli!

Reklamy

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s