Cinque Terre – miasteczka zawieszone na klifach

Jak już wspominałam w poprzednim poście, następnym punktem naszej wycieczki było niesamowite Cinque Terre. A cóż to takiego? Jest to nazwa fragmentu riwiery liguryjskiej na którym znajduje się pięć miejscowości Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia i Manarola. Co ciekawe Cinque Terre wraz z Portovenere i wyspami Palmaria, Tino i Tinetto w 1997 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Odwiedziłyśmy dwa z pięciu miasteczek: Monterosso i Manarole.

Monterosso to dość małe miasteczko, bardzo urocze, jednak przy takiej pogodzie i ilości czasu  jaką miałyśmy, niezbyt wiele jest tam do zobaczenia. Zapewne gdybyśmy pojechały tam na własną rękę, zobaczyłybyśmy z bliska pozostałości średniowiecznego zamku oraz pojechały do położonej obok Vernazzy. Jednak starczyło tylko czasu na przejście się  nadmorską promenadą.

DSC_5494b

DSC_5493s

DSC_5632s

DSC_5636s

Bez nazwy 6

Miasteczka są doskonale skomunikowane, pociągi jeżdżą praktycznie co chwile, a całodniowy bilet, który jest wielokrotnego użytku, kosztuje około 6 Euro. Można do woli jeździć pomiędzy miasteczkami i odkrywać uroki każdego z nich po kolei. Właśnie jednym z takich pociągów dostaliśmy się do następnego miasteczka o nazwie Manarola.

Miasteczko słynie z Ulicy Miłości, która łączy je z Riomaggiore. Jest wręcz stworzona do romantycznych spacerów szczególnie o zachodzie słońca – to musi dopiero robić wrażenie! Niestety nie było nam dane przejść się nią ponieważ od jakiegoś czasu droga jest zamknięta. Może kiedyś będzie jeszcze szansa przejść się nią z ukochanym ;)

DSC_5645s

DSC_5648s

Dotarłyśmy do malowniczego punktu widokowego na miasteczko. Podziwiam ludzi mieszkających tam na co dzień, szczególnie podczas sztormów. Podczas naszego pobytu fale uderzały z niesamowitym impetem o skały robiąc dużo szumu, a to nawet nie była namiastka sztormu. Jednak, jakby nie było, widoku z okna można tylko pozazdrościć. Każdego dnia inny zachód słońca, chyba nic innego bym nie robiła tylko patrzyłabym się przez okno ;-)

DSC_5662b

DSC_5661s

DSC_5641s

Reklamy

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s